АМРЕС вести

Културно наслеђе Србије на АМРЕС мрежи

Претраживач културног наслеђа Србије, свечано је пуштен у „онлине“ рад.

АМРЕС мрежа „преносила“ први концерт на даљину

Концерт на даљину, одржан је 21. фебруара 2019. године у Великој Сали Факултета музичке уметности (ФМУ) у Београду.

Промене у подешавању АМРЕС proxy сервиса

Услед унапређења АМРЕС proxy сервиса и пуштања у продукцијски рад новије генерације generacije Cisco Ironport Web proxy уређаја унапређених перформанси од 1.3.2019. године доћи ће до промене у конфигурацији АМРЕС proxy кластера.

АМРЕС помаже развој eduroam услуге

Арапска истраживачка мрежа (ASREN) организовала је eduroam радионицу у чијем раду је учествоваo и АМРЕС.

АМРЕС домаћин тренинга „School of Software Engineering 2018“

Академска мрежа Србије поново је окупила софтвер инжењере из целе Европе!

SIG-MSP по први пут у Београду

Скуп групе SIG-MSP (Special Interest Group on the Management of Service Portfolios) одржан је 3. и 4. октобра 2018. године у хотелу Метропол Палас у Београду.

Допринос АМРЕС дигитализацији културног наслеђа

Министарство културе Србије, доделило је Академској мрежи Србије захвалницу за допринос унапређењу процеса дигитализације културног наслеђа. На пријему у Народном музеју у Београду, директору АМРЕС проф. др Милошу Цветановићу, признање је уручио министар културе и информисања у Влади Републике Србије Владан Вукосављевић.

АМРЕС - Члан радне групе за развој дигиталних вештина

Заменик директора Академске мреже Србије, Милан Тошић, присуствовао је састанку Радне групе за израду Предлога стратегије развоја дигиталних вештина. На првом скупу овакве врсте, одржаном 28. Јуна 2018. године, представљен је план за повећање компјутерске писмености грађана, већу употребу рачунара и интернета као и подизање свих врста дигиталних вештина.

Више од 1500 школа на АМРЕС мрежи

Пројекат "Развој ИКТ инфраструктуре у установама образовања, науке и културе" успешно се приводи крају.

"eduroam" тренинг у Јерменији

Академска мрежа Србије је учествовала на „eduroam“ тренингу који је одржан у Јерменији.

Pages

Subscribe to АМРЕС вести